Wall of fame

Mød de mange fantastiske hold, som gennem tiden har deltaget i Generation Handball!

#


59 School - Shangdong Province, Kina (2014)

A


ADIEE/FME FLORIANÓPOLIS, Brasilien (2018)
Aalborg EH, Danmark (2018)
Aalborg KFUM, Danmark (2015, 2016)
Aalestrup IF/Ingis Dreamteam, Danmark (2014, 2015, 2016, 2017, 2018)
Ajax København, Danmark (2014, 2015, 2016, 2017, 2018)
Askøy HK, Norge (2018)
Asmild FH, Danmark (2015, 2016)
ASPR Kolonowskie, Polen (2015)
ASPR Pawonków, Polen (2015)
Atlético Club de Sismaria, Portugal (2015)
Aviron Bayonnais Handball, Frankrig (2016)

B


Beijing Yucai School Handball Team, Kina (2017)
Bjerringbro FH, Danmark (2014, 2015, 2016, 2017, 2018)
Bjerringbro-Silkeborg, Danmark (2014, 2015, 2017, 2018)
Bording KFUM, Danmark (2015, 2016, 2017)
Bosnia-Herzegoniva, Bosnien-Herzegoniva (2016)
Byåsen, Norge (2017, 2018)

C


Chaville Handball, Frankrig (2018)
Chen Yuan High School, Taiwan (2017)
China, Republic of, Kina (2014, 2015)
Colégio Salgueiro, Brasilien (2018)

D


Da Li Elementary School, Taiwan (2016)
DaJia Senior High School, Taiwan (2018)
Drøbak Frogn, Norge (2018)
Dunaferr NK, Ungarn (2014, 2015, 2016)

E


EB Hondbóltur, Færøerne (2018)
ECO St. Hilaire Handball, Frankrig (2017)
Ellingsrud IL, Norge (2018)
England Handball Association, England (2015, 2017, 2018)

F


FC Sélection, Frankrig (2014, 2015, 2016)
FIF, Danmark (2014, 2016, 2017)
Fjends HK, Danmark (2018)
Florø SK, Norge (2017, 2018)
Fredericia HK, Danmark (2015)
FU 18 Elite, Schweiz (2016)
Førøyar, Færøerne (2017)

G


Generations Futures Handball Nimes, Frankrig (2016)
GOG, Danmark (2014, 2015, 2016, 2017, 2018)
Great Britain, Storbritannien (2014)
Gødvad GIF, Danmark (2017, 2018)
Göksten BK, Sverige (2014)

H


HABO, Tyskland (2015)
Hadsten Håndbold, Danmark (2018)
Haishan Senior High School, Taiwan (2018)
Handballverein Herzogenbuchsee, Schweiz (2016, 2017)
Harboøre IF, Danmark (2014)
Haukar Handbolti, Island (2018)
HB Dideling, Luxembourg (2015)
HBC Thann Steinbach, Frankrig (2018)
HC Kehra, Estland (2018)
HC Odense, Danmark (2014)
HC Tallas, Estland (2014, 2015, 2016)
HC Westphalia Herne, Tyskland (2017)
HCS Sfisef, Algeriet (2018)



Hefei Shangcheng Handball Team, Kina (2017)
HEI Håndbold, Danmark (2016, 2017, 2018)
Herning FH, Danmark (2018)
HF Mors/Mors-Thy Håndbold, Danmark (2015, 2017, 2018)
HK, Island (2014, 2015)
HH90, Danmark (2014)
HK89 Båndbyerne, Danmark (2018)
HK Eidbserg, Norge (2018)
Holmestrand IF, Norge (2018)
Hornbæk SF, Danmark (2016)
Horsens HK, Danmark (2014)
Huai An Jinhu Teenagers Amateur Sp, Kina (2016)

I


IK Grane Arendal, Norge (2018)
Ikast FS, Danmark (2015)
Ikast Håndbold, Danmark (2018)
IL Bjørnar, Norge (2015)
IL Runar, Norge (2015)
Indian Handball Academy, Indien (2015)
Ivanovka, Ukraine (2016)

J


Jersie HK, Danmark (2017)
J.S. Saline La Réunion, Frankrig (2015, 2018)
Just IL, Norge (2016)
Jyderup HK, Danmark (2014, 2015)

K


Kaohsiung Commercial High School, Taiwan (2017)
Kézilabda Akadémia Dunaújvárosi, Ungarn (2017, 2018)
KLG, Danmark (2016)
KR, Island (2017)
Krasnodar Region, Rusland (2018)
KSLI Kiev, Ukraine (2018)
Køge Håndbold, Danmark (2016, 2017, 2018)

L


La Salle College, Hong Kong (2018)
Larvik Turn, Norge (2017)
Levanger HK, Norge (2016)
Levante UD BM Marni, Spanien (2016)
Lithuania, Litauen (2015)
L UD BM Marni, Spanien (2016)
LRV-Skals, Danmark (2015, 2016, 2017, 2018)
Lübecker Turnerschaft, Tyskland (2017, 2018)
LZS TOR Dobrzen, Polen (2015)
Løgstør HK, Danmark (2018)

M


Mejdal-Halgård, Danmark (2017)
Mené HB, Frankrig (2018)
Metodista School, Brasilien (2014)




N


Ningbo Jinjiacao Primary School, Kina (2016, 2017, 2018)
Nr. Søby, Danmark (2016)
Nærbø IL, Norge (2017)




O


Odder Håndbold, Danmark (2015)
Oppsal Håndball, Norge (2018)





P


Plougar Bodilis, Frankirg (2015, 2017)
Portovik, Ukraine (2016)





Q


Qingdao Zhenjiang, Kina (2015)





R


Randers HH, Danmark (2014, 2015, 2018)
Randesund, Norge (2016)
Ravnstrup KFUM, Danmark (2015, 2016)
Ribe HK, Danmark (2018)
Riihimäen Cocks, Finland (2018)
RK Izvidac, Bosnien-Herzegoniva (2014, 2015, 2016)
RK Metkovic, Kroatien (2015)
RK Turbina Jeblanica, Bosnien-Herzegoniva (2015)
Ry Håndbold, Danmark (2017)
Rælingen HK, Norge (2018)

S


Schwarz-Rot Aachen, Tyskland (2016, 2017, 2018)
SCP Privas Handball, Frankrig (2015)
Sejs-Svejbæk, Danmark (2016)
SG Pilatus, Schweiz (2014, 2015, 2016, 2017, 2018)
Shanghai Hetian Road Primary School, Kina (2018)
Shropshire Handball, England (2018)
Silkeborg IF, Danmark (2016)
Silkeborg-Voel KFUM, Danmark (2018)
Silkeborg-Voel Håndboldskole, Danmark (2016)
Sjundeå IF, Finland (2014, 2015)
Skive FH, Danmark (2014, 2016, 2017, 2018)
SK Aarhus, Danmark (2015)
SK Tapa, Estland (2015)
Skovbakken Håndbold, Danmark (2016)
Skriveri, Letland (2016)
Skyline, Kina (2017)
Slagelse HK, Danmark (2015, 2016, 2017, 2018)
SMUT BG, Danmark (2014)



Son HK, Norge (2017, 2018)
Sotra SK, Norge (2018)
Sportowy AZS-AWF Warszawa, Polen (2015)
Sports Muratpasa, Tyrkiet (2015)
Spårvägen HF, Sverige (2015)
St. Paul's College, Hong Kong (2018)
Stjarnan, Island (2017)
Stoholm IF, Danmark (2015, 2016, 2017)
Stord IL, Norge (2017, 2018)
Storhamar Håndball, Norge (2017, 2018)
Strandby-Elling, Danmark (2014)
Strasbourg Schiltigheim Alsace HB, Frankrig (2015)
Strindheim/Rapp, Norge (2018)
SV Henstedt-Ulzburg, Tyskland (2014)
SV Union Halle-Neustadt, Tyskland (2017, 2018)
Sverresborg, Norge (2018)
Sydsjælland HK, Danmark (2017, 2018)
Søndermarkens IK, Danmark (2014, 2015, 2016, 2017, 2018)



T


Team Esbjerg HK, Danmark (2018)
Team Favrskov Håndbold, Danmark (2014, 2015, 2016)
Team Haderslev Vojens, Danmark (2015)
Team Sydhavsøerne, Danmark (2017)
Team Tangen, Danmark (2015, 2017, 2018)
Tertnes Idrottslag, Norge (2018)
Togliatti, Rusland (2018)
TTH Holstebro, Danmark (2015, 2018)
TMS Ringsted, Danmark (2014)
Tvis Håndbold, Danmark (2016, 2017, 2018)




U


UH Esbjerg, Danmark (2014, 2015, 2016)
University of Tsukuba, Japan (2018)





V


Valur, Island (2015, 2016, 2017)
Vang Håndball, Norge (2017, 2018)
Varhaug IL, Norge (2018)
Vejen HK, Danmark (2017)
Veldre Håndball, Norge (2018)
Vestmanna Ítróttarfelag, Færøerne (2016, 2017)
Viborg HK, Danmark (2014, 2015, 2016, 2017, 2018)
Viking TIF Bergen, Norge (2017)
Vikingur, Island (2017)
Visse IF, Danmark (2014)
Vistal Gdynia, Polen (2016)
VOC Amsterdam, Holland (2014, 2015)
Vorup IF, Danmark (2016)
Vrå-Børglum IF, Danmark (2017, 2018)

W


WHC Zeleznicar Indjija, Kroatien (2015, 2016)

X


XinZhuang Elementary School, Taiwan (2018)
XinZhuang Junior High School, Taiwan (2018)

Y


Yifu Primary School Chuzhou Anhui, Kina (2017)
Yuan Sheng Elementary School, Taiwan (2017)

Z


ZRK Makarska, Kroatien (2015)

Æ


Ingen endnu - måske dit hold?!

Ø


ØIF Arendal, Norge (2014, 2015, 2016, 2017)
Øresund Håndbold, Danmark (2015, 2016)
Ørum IF, Danmark (2014, 2017, 2018)
Østfyn HK, Danmark (2014)

Å


ÅHG-Tangen, Danmark (2016)
Åkra IL, Norge (2017, 2018)
Årstad IL, Norge (2016, 2018)
Åstrup/Hammelev-Grenaa, Danmark (2016)